معرفی انواع مانتو

by مانتو in سپتامبر 13, 2019

معرفی انواع مانتو

مانتو یکی از مهم ترین لباس خانم ها در بیرون از منزل است. امروزه مانتوها در انواع طرح ها و رنگ ها در بازار وجود دارد. ما امروز قصد داریم در سایت مانتو به سوالات شما کاربران عزیز که پرسیده بودید

مانتو خوب چه ویژگی هایی دارد؟

انواع برندهای تولید کننده مانتو کدامند؟

مانتو هر فصل بهتر است چه رنگ هایی داشته باشد؟

مانتو را بهتر است چگونه بشوییم؟

پاسخ دهیم. امیدواریم مطلب معرفی انواع مانتو برایتان مفید باشد.

مانتو چیست؟

کلمه مانتو از کلمه فرانسوی (manteau) گرفته شده است به معنی یک لباس گشاد. مانتو یا روپوش را روی لباس های دیگر می پوشند که در کشورهای اسلامی مانند ایران به عنوان یک نوع حجاب به کار می آیند. مانتو انواع مختلفی دارند مانند:
مانتو اداری
مانتو فرهنگی
مانتو مذهبی
مانتو مجلسی
مانتو اسپرت

مانتو به انگلیسی چه می شود؟

در زبان انگلیسی مانتو به mantou ترجمه می شود.

همچنین بخوانید: معرفی انواع پالتو زنانه

مانتو خوب چه ویژگی هایی دارد؟

انتخاب و خرید مانتو یک کار کاملا شخصی و سلیقه ای است که هرکس بنا به خواسته خودش این کار را انجام می دهد. بنابراین مانتو خوب از نظر هرکسی ویژگی های خاص خودش را دارد. اما به طور کلی چند ویژگی برای مانتو خوب وجود دارد.

_سایز مانتو در زیبایی آن بسیار مهم است. مانتو خیلی تنگ یا خیلی گشاد گزینه خوبی نمیتواند باشد. با اینکه الان مانتوهای اور سایز بسیار طرفدار دارد ولی باید بدانید منظور از اور سایز تا دو سایز بزرگتر است نه بیشتر.

_جنس مانتو متناسب با فصل باشد. برای مثال اگرقصد خرید مانتو جلو باز دارید، صرفا به این دلیل نباید از جنس پارچه نامتعارف با فصل انتخاب کنید. 

_رنگ مانتو نیز یکی از اصول مهم در تهیه مانتو خوب است. رنگ مانتویی که انتخاب می کنید باید متناسب با فصل، رنگ پوستتان و دیگر وسایلتان مانند کیف و کفش و شالتان باشد.

_مدل مانتو باید متناسب با اندام شما باشد. اگر پایین تنه چاقی دارید از مانتوهایی استفاده کنید که پایین تنه آزادی دارد واگر بالا تنه چاقی دارید از مانتوهای راسته استفاده کنید.

_قد مانتو باید نسبت به قد شخص انتخاب شود . از آنجایی که دوره مانتوهای کوتاه و تنگ سرآمده بهتر است مانتوهایی بخرید که حدود 15 الی 20 سانت زیر زانو باشد.

انواع برندهای تولید کننده مانتو کدامند؟

امروزه برندهای تولید کننده مانتو در حال رقابت شدیدی هستند زیرا دیگر مثل گذشته نیست که هر فردی یک مانتو داشته باشد و آن را همه جا تن کند و ماه ها از خرید مانتوی قبلی بگذرد تا به فکر مانتوی جدید باشد. امروزه هر مانتویی برای جایی خاص پوشیده می شود مثلا مانتویی که در مهمانی پوشیده می شود را برای رفتن به گالری مناسب نمی دانند. بنابراین برای هر فصل و هر مکانی مانتوی خاصی لازم است.
بدین صورت است که تقاضا زیاد شده و برندهای تولید کننده مانتو با یکدیگر سخت در رقابت هستند. در ادامه به معرفی برخی از برندهای مانتو می پردازیم.

مون
مانگ
مل اند موژ
پروچیستا
لاکو
مانگو
زیبو
لی کوپر
حورنس
شهرزاد
ناوالس
لیمانی
نداک
گارودی
پرادا
کارن میلن

معرفی انواع مانتو

معرفی انواع مانتو

مانتو هر فصل بهتر است چه رنگ هایی داشته باشد؟

مانتوها در فصل های مختلف رنگ های متفاوتی دارند. برحسب فصل و رنگ سال می توان مانتو مناسب را تهیه مرد.

رنگ مانتو بهاره

بر ای خانم ها خرید مانتو بهاره بسیار مهم است زیرا این مانتو را از عید نوروز استفاده می کنند واینکه مانتویشان خاص و زیبا باشد برایشان بسیار قابل اهمیت است. اصولا مانتوهای بهاره در رنگ ها و طرح های شاد هستند و با خود طراوت و تازگی بهار را به همراه دارند.

رنگ مانتو تابستانی

تابستان فصلی گرم و مملو از رنگ های زنده و پرانرژی است. اصولا رنگ مانتوهای تابستانه خنک و اکتیو است. مثلا ترکیب رنگ های طوسی و صورتی، سبز و زرد، بنفش و سفید و آبی کاربنی و زرد برای این فصل بسیار مناسب است.

رنگ مانتو پاییزی

برای انتخاب مانتو در پاییز باید جنس هایی مثل کتان یا پشم و بارانی تهیه کنید تا شما را از باد و باران پاییز در امان نگه دارد. برای این فصل زیبا از رنگ های آتشین استفاده کنید. تناژ رنگ قرمز، خردلی، سبز زیتونی، ارغوانی، نارنجی و زرد بهترین گزینه ها برای فصل پاییز است.

رنگ مانتو – پالتو زمستانی

رنگ های سرد و تیره برای فصل زمستان بسیار مناسب می باشد. مانند رنگ سرمه ای، خاکستری، مشکی . این رنگ ها برای پالتو و کاپشن بسیار مناسب است و گرما را در خود حفظ می کند.

همچنین بخوانید: 10 مدل از زیباترین کفش های ورزشی دخترانه

مانتو را بهتر است چگونه بشوییم؟

برای عمر بیشتر مانتو و مراقبت و لطافت پارچه و حفظ استایل مانتو بهتر است نکات زیر را رعایت کنید.

_مانتو را با آب گرم نشویید زیرا روی رنگ و فرم پارچه تاثیر می گذارد.

_سعی کنید مانتوهایتان را با دست بشورید و از فشردن زیاد آن خودداری کنید.

_برای خشک کردن مانتو آن را زیر آفتاب پهن نکنید و اجازه دهید در سایه خشک شود.

_برای شستن مانتو از شامپو استفاده کنید که مواد قلیایی کمتری دارد و برای مانتوهای مشکی از مشکین شوی استفاده کنید.

_بعد از شستشو از نرم کننده استفاده کنید.

_برای اتو کردن مانتو اولا آن را برعکس کنید و بیشتر سعی کنید که با بخار اتو آن را صاف کنید.

Leave a Reply